Projektowanie produktu

Prof. Władysław Wróblewski  

Program pracowni zawiera w sobie przygotowanie studenta do zadań projektowych w zakresie kreacji elementów wyposażenia najbliższego otoczenia człowieka. Obejmuje przestrzeń mieszkalną, ogród i małą architekturę. Studenci są wprowadzani w zagadnienia projektowania mebli (z uwzględnieniem związków mebla z architekturą), przedmiotów codziennego użytku w gospodarstwie domowym – oświetlenia, kuchni, nakrycia stołu. Kreacja tych obiektów wspierana jest ogólną wiedzą o materiałach, technikach wytwarzania i technologii, a także analizą zjawisk związanych z kulturą życia codziennego – przede wszystkim działań artystycznych, estetyki i urody przedmiotu. Projekty powstają z użyciem metod tradycyjnych (rysunek, makiety, modele) i programów stosowanych w projektowaniu. W pracowni studenci we własnym zakresie wykonują projekty w skali 1:1 (również mebli). Pracownia przygotowuje adeptów do umiejętnej prezentacji projektu inwestorowi i producentowi.

Wybrane realizacje

Praca dyplomowa przygotowana przez Katarzynę Król w Pracowni Projektowania Produktu. Absolwentka przygotowała pracę praktyczną Zestaw mebli dziecięcych OLA.

Prace semestralne z wiosny 2016 Studentek i Studentów Wydziału Artystycznego wykonane Pracowni Projektowania Produktu Pracownia jest pracownią dyplomującą oraz pracownią dodatkową dla studentów kierunku Architektura Wnętrz.

W Pracowni Projektowania Produktu pojawiły się projekty, które mogą okazać się gratką dla amatorów recyklingu. Oto prototypy foteli i lamp zaprojektowanych przez Ryszarda Strabela.